На захист прав дітей під час воєнного стану

25 Бер by kidrights

На захист прав дітей під час воєнного стану

22 березня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо захисту прав дітей на період надзвичайного або воєнного стану” за №349. Цими змінами, зокрема, надана можливість тимчасово влаштувати до прийомних родин та дитячих будинків сімейного типу дітей, які залишилися без батьківського піклування, у тому числі дітей, розлучених із сім’єю  (в межах передбаченої чинним законодавством граничної чисельності дітей у дитячому будинку сімейного типу).

На час воєнного стану спрощено також процедуру, за якою особа, що перебуває у сімейних, родинних відносинах (у тому числі хрещені батьки) з дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування, можуть взяти таку дитину під опіку,піклування.

Покликання на повний текст документу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/349-2022-%D0%BF#Text

***

На сайті Національної бібліотеки України для дітей у розділі “КРАЩІ ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ ВІД УКРАЇНСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ ПРАЦІВНИКІВ БІБЛІОТЕК ДЛЯ ДІТЕЙ” (Кращі Інтернет-ресурси для батьків і педагогів) відкрита рубрика “ДІТИ. ВІЙНА. БЕЗПЕКА“, в якій акумулюються ресурси щодо організації безпеки дітей в умовах війни та матеріали, які стануть у пригоді батькам і педагогам, які дбають про фізичну, психологічну безпеку й комфорт дітей, навчають їх правилам безпечної поведінки.